kensan logo

Kensan Makina

Корпоративные
новости

прокрутить вниз

Kensan’ın Kırıcı Seçimi Sorunsuz Üretimin Anahtarı!
Madencilik Türkiye (Madencilik ve Yer Bilimleri Dergisi)
Kensan Makina, makine mühendisi olarak bilfiil 15 yıllık kırma eleme tesisi imalat deneyimi bulunan, şu an şirketin müdürlüğünü yapan Kenan Döker tarafından 2011 yılında kuruldu. Şirket kurulduğu günden bu yana yeni teknolojik gelişmeleri de göz ardı etmeden pazarda hatırı sayılır bir yer edinip, ürettiği makinelerle son günlerde adından fazla söz edilir bir hale geldi. Sektörde yükselişiyle dikkat çeken Kensan Makina ile ilgili bilgi almak için, şirketin satış ve projelendirme sorumlusu Maden Mühendisi Savaş Başar Tonguç ile bir görüşme gerçekleştirdik.

Madencilik Türkiye (MT): Öncelikle kendiniz ve firmanız hakkında bilgi alabilir miyiz?

Savaş Başar Tonguç: Kensan Makina’nın satış ve proje sorumlusuyum. Maden Mühendisiyim. Uzun yıllar açık ocak ve kırma eleme tesislerinde üretim faaliyetlerinde bulundum. Madenin jeolojisi ve analizi, kırma eleme tesisleri, gradasyon ve teknik şartnameler konusunda deneyimlerim bulunuyor.

Firmamız kurulduğu günden bu yana maden ocakları için taş kırma eleme ve yıkama makineleri imalatı yapmaktadır. Kaliteli, sağlam makineler yapmayı ve dürüst çalışmayı kendisine ilke edinmiş olan firmamız, toplam kalite anlayışına sadık kalarak ve konusunda sürekli araştırma, geliştirme yaparak, kalite standartlarına uyarak sektöründe seçkin bir isme sahip olma yolunda hızla ilerlemektedir. Firmamız bütün faaliyetlerini profesyonelce gerçekleştirip hizmet esnasında ve sonrasında müşterilerini zor durumda bırakmayacak şekilde tüm enerjisi ile çalışmaktadır.

Yazının devamını indirmek için tıklayınız.

kensan makina

KENSAN’ın Hedefi, KC Serisi Sekonder Konik Kırıcıları ile Sektörün İlk Akla Geleni Olmak
Madencilik Türkiye (Madencilik ve Yer Bilimleri Dergisi)
Kensan Makina, geniş ürün grubuyla kırma eleme tesislerinin ihtiyacı olan makinelerin imalatını gerçekleştirmeye devam ederken KC serisi bronz yataklı konik kırıcıları da ürünlerinin arasına koymayı başararak sektörde yenilikçi bir firma olduğunu göstermiştir.

Kensan Makina, inovatif ve geniş ürün gurubu ile kırma-eleme alanına özgü çözümler sunarak yolunda emin adımlarla ilerliyor. Kensan Makine’nin kurucusu ve müdürü, Makine Mühendisi Kenan Döker, bize kısaca şirketin Ar-Ge çalışmaları bitmiş ve sahada yeterliliği kanıtlanmış olan KC serisi konik kırıcılarından bahsetti.

“Aşındırıcılığı ve sertliği yüksek madenlerin boyut küçültme işlemini en uygun maliyetle gerçekleştirebileceğiniz makinalar konik kırıcılardır.” diyen Döker, konik kırıcıları taşı ve madeni sıkıştırıp ezerek kırdığı için aşınma maliyetiniminimize ederken günlük yağlama ve bakım gerektirmediği için de işçilik ve zaman kaybını da en aza indirgediğini vurguluyor.

Uzun yıllardır yurt dışındaki maden ocaklarının vazgeçilmezi ve tek tercihi olan konik kırıcıların yüksek ilk yatırım maliyetinden dolayı ülkemizde fazla yaygınlaşamadığını belirten Kensan Makine kurucusu Kenan Döker, konik kırıcıların yerini ilk yatırım maliyeti daha düşük fakat işletme, bakım ve döküm maliyetleri daha yüksek olan darbeli kırıcıların tercih edildiğini söylüyor.

Yazının devamını indirmek için tıklayınız.

Kensan’s Approach in Selecting Crushers, Key to the Perfect Production!
Mining Turkey (Mining & Earth Sciences Magazine)
Kensan Makina has been founded by Kenan Döker in 2011, who has 15 years of experience in crushing and screening plant production in fact and is currently the chief executive of the company. The company has acquired a respectable place in the market without ignoring new technological developments and recently made a distinguished name for itself with the machines manufactured since it was founded. We had an interview with Mining Engineer Savaş Başar Tonguç who is the Sales and Project Designing Representative of the company to get in- formation on Kensan Makina attracting attention with its rise in the sector.

Can we get information about you and the company to begin with?

Savaş Başar Tonguç: I’m the sales and project designing manager of Kensan Makine. I’m a mining engineer. I have participated in the production activities in open pit crushing and screening plants for years. I am well-experienced in mining geology and analysis, crushing and screening plants, gradation and technical specifications.

Since it was founded, our firm has manufactured crushers, screening and washing plants for the mine sites. Our company has made it a principle to manufacture high quality, solid machinery and to work honestly. It has been forging ahead in acquiring a respectable name in its sector by staying loyal to total quality manner and making research and development for the matter concerned with respect to highest quality standards. Our firm works with its full energy to perform all activities professionally and aims to provide full satisfaction to its customers during and after its services.

For read more click here!.

kensan makina
kensan makina

Kensan Makina, Ürün Çeşitliliği ve Kalitesiyle Sektördeki Gücünü Her Geçen Gün Arttırıyor
Madencilik Türkiye (Madencilik ve Yer Bilimleri Dergisi)
Kaliteli sağlam makinalar yapmayı ve dürüst çalışmayı kendisine ilke edinmiş olan Kensan Makina, toplam kalite anlayışına sadık kalarak ve konusunda sürekli araştırma, geliştirme, kalite standartlarına uyarak sektöründeki seçkin bir isme sahip olma yolunda hızla ilerliyor. Firma, bütün faaliyetlerini profesyonelce yapıp; hizmet esnasında ve sonrasında müşterilerini zor durumda bırakmayacak şekilde tüm enerjisi ile çalışmalarına devam ediyor

Kensan Makina, kaliteden ödün vermeden, teknolojinin sağlamış olduğu bütün imkanları kullanarak, güvenliği hiçbir zaman elden bırakmamak şartıyla kaliteli ve uzman personeliyle maden makinaları pazarında üst sıralarda yer alıyor. Kensan Makine kurucusu Kenan Döker firmasının sektördeki amacını belirtirken, “Türkiye ve dünyada hiçbir olumsuzluğun düşünülmediği, müşteri ilişkilerinin en üst düzeyde tutulduğu, Ar-Ge çalışmalarının sürekli devam ettiği, gelişime açık, teknolojiyi yakından takip eden, çalışan personeline her türlü maddi ve manevi desteği veren, onların değerini bilen, mühendislik hizmetlerinin üst düzeyde tutulduğu bir firma akla getirerek, firmanın hak ettiği noktaya ulaşmasını sağlamak olduğu” ifadeleri kullanıyor.

Yazının devamını indirmek için tıklayınız.